Σε διαρκή ρότα ανανέωσης του στόλου του βρίσκεται ο ναυτιλιακός όμιλος της Άννας Αγγελικούση. Ο όμιλος, ο οποίος αποτελείται από τρεις εταιρείες, την Alpha Bulkers, την Alpha Gas και την Pantheon Tankers, τα τελευταία χρόνια ναυπηγεί και αγοράζει σύγχρονα πλοία, ενώ παράλληλα φροντίζει να πουλάει τα παλαιότερα πλοία, προκειμένου να διατηρεί σε κορυφαίο επίπεδο την ποιότητα του στόλου του.
Αύξηση πωλήσεων 8,7% η Μπάρμπα Στάθης το 2023
Η σπουδαιότητα του asset του ομίλου Μπαρμπα Στάθης στον μητρικό όμιλο Vivartia επιβεβαιώθηκε για ακόμα μια φορά, με τις επιδόσεις του 2023 να διατηρούν ανοδική