Σε πλήρη λειτουργία έχει τεθεί από τις αρχές Ιουλίου η ΑΕΔΙΚ, 100% θυγατρική του Υπερταμείου που διαχειρίζεται τη Διώρυγα της Κορίνθου, φέρνοντας, όπως επισημαίνει, νέα αναπτυξιακή πνοή και σημαντικά οφέλη στην τοπική κοινωνία και την εθνική οικονομία. Ήδη μέσα στον πρώτο μήνα (4/7-4/8), στο πλαίσιο της πρώτης φάσης επαναλειτουργίας της, η Διώρυγα της Κορίνθου αποδεικνύει τον κομβικό της ρόλο για τις θαλάσσιες συγκοινωνίες.
Αύξηση πωλήσεων 8,7% η Μπάρμπα Στάθης το 2023
Η σπουδαιότητα του asset του ομίλου Μπαρμπα Στάθης στον μητρικό όμιλο Vivartia επιβεβαιώθηκε για ακόμα μια φορά, με τις επιδόσεις του 2023 να διατηρούν ανοδική