Επίσκεψη στον Υπουργό Ναυτιλίας & Νησιωτικής Πολιτικής κο Ιωάννη Πλακιωτάκη πραγματοποίησε σήμερα 29 Ιουνίου 2022, η Ναυτιλιακή Λέσχη Χίων. Την Λέσχη μας εκπροσώπησαν Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου: ο Πρόεδρος Καπτ. Αντώνης Πιτσιλός, ο Αντιπρόεδρος Μάκης Κασμάς, η Γεν. Γραμματέας Μαρία Τριπολίτη, ο Ταμίας Παναγιώτης Καμαράδος και ο Ειδικ. Γραμματέας Νικόλαος Κακαλής.
Τον Οκτώβριο η δίκη του γιατρού που κατηγορείται για τον θάνατο 14χρονης μετά από τοποθέτηση γαστρικού δακτυλίου
Στις 17 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί στο Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Γιαννιτσών η δίκη του γιατρού που κατηγορείται για τον θάνατο της 14χροννης Γεωργίας από την Επανομή